03 Maja 2024 odszedł nasz przyjaciel Prof. dr hab. inż. arch. Rafał Czerner, kierownik Katedry Historii Architektury, Sztuki i Techniki na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej.

Wieloletni kierownik egipsko-polskich misji konserwatorskich w Marina el-Alamein
i  Drazya Marina el- Alamein w Egipcie. Stały Partner naszego Instytutu w zakresie badań
i prac konserwatorskich na stanowiskach archeologicznych za granicą.
Człowiek o wyjątkowej wiedzy, takcie i skromności.Niezwykle aktywny naukowiec a także  utalentowany artysta plastyk. Jego rysunki i akwarele wzbudzają autentyczny zachwyt.
Jako architekt i konserwator przyczynił się do uratowania ogromnej liczby cennych obiektów zabytkowych w Polsce, Egipcie, Bułgarii Peru i Boliwii.
Profesor Czerner jest autorem licznych publikacji naukowych,wykształcił też kolejne pokolenia konserwatorów architektury. Zawsze uważał, że tak jak tabakiera dla nosa, tak uczelnia jest dla studentów.   Był nam serdecznym przyjacielem, słynnym Rafailem jak go nazywano w Egipcie ale też bardzo ważnym współpracownikiem. Jego nagłe odejście pogrążyło nas w głębokim żalu i smutku. Wierzymy, że działalność Pana Profesora może być przykładem spełnionego życia.

Żegnamy Cię Profesorze, Przyjacielu, Kolego

Nasze wyrazy współczucia kierujemy do Rodziny oraz Wydziału Architektury