20 rocznica utworzenia Polsko-Egipskiej Misji Konserwatorskiej Marina el-Alamein

W roku 2015 obchodzimy 20 rocznicę utworzenia Polsko-Egipskiej Misji Konserwatorskiej Marina el-Alamein – misji Najwyższej Rady Starożytności Egiptu, Centrum Archeologii Śródziemnomorskiej Uniwersytetu Warszawskiego i Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej, zorganizowanej i przez wiele lat kierowanej przez profesora Stanisława Medekszę. W ciągu dwudziestu lat pracy misji na stanowisku prowadzono badania architektoniczne i archeologiczne, i wykonano konserwację licznych pozostałości zabytkowych budowli.

W jubileuszowym roku Dr Mamdouh Eldamaty, Minister Starożytności Egiptu (Minister of State for Antiquities) otworzy 26 maja w Narodowym Muzeum Aleksandryjskim (Alexandria National Museum) wystawę ukazującą dokonania Polsko-Egipskiej Misji Konserwatorskiej Marina el-Alamein w ciągu 20 lat jej działalności.

Post A Comment